Робота з учнями

Місія організації

Служба порятунку дітей – міжнародна благодійна організація, метою якої є захист дітей від сексуального насильства та експлуатації та допомога постраждалим дітям.
Місія: створити суспільство, в якому кожна дитина захищена від сексуального насильства та експлуатації.
Завдання організації:
  • Превенція сексуального насильства над дітьми через навчання (батьків, вчителів, лікарів)
  • Моніторинг, аналіз та адвокація змін до чинного законодавства
  • Захист та підтримка постраждалих дітей, підтримка під час слідства та проходження ними реабілітації.
Інформаційний плакат «5 стоп-правил безпеки»

Що треба знати дітям про безпеку в соцмрежах?

В наш час діти з раннього віку стають Інтернет-користувачами. Деякі навіть з малих років можуть самостійно завантажити та увімкнути найулюбленіший мультфільм чи гру, практично кожен школяр має профіль в соцмережі.

Звісно в першу чергу діти використовують соцмережі для спілкування зі школярами, друзями та родичами, пізніше - для нових знайомств. В онлайн-спілкуванні немає нічого поганого, якщо підходити з певною мірою обережності. Ніхто ніколи не знає остаточно, хто насправді спілкується з нами по той бік монітору.

Тому обов'язково потрібно навчати дитину правилам безпеки при віртуальних знайомствах.

1. Людина в інтернеті може назватися ким завгодно, але це не означає, що вона такою є.
2. Не треба розповідати в соцмережах, де і в яких умовах ти живеш, в яку школу ходиш, нічого того, про що ти б не хотів, щоб дізналися всі.
3. Ніколи не відповідай на питання про фінансовий стан родини.
4. Не приймай файли, лінки від тих, кого не знаєш і ні в якому разі не відкривай їх. Це може бути вірус.
5. Якщо віртуальний знайомий пропонує тобі зустріч - обов'язково повідом про це батьків, ніколи не ходи сам без дорослих.
6. Не надсилай свої фото без одежі, там де ти оголений. Якщо тобі надіслали непристойні фото, не соромся, скажи батькам та видали з друзів цю людину.
7. Не бери на віру все, що пишуть незнайомі тобі люди. Навіть якщо вони говорять від імені твоїх близьких. Спочатку перевір.
8. Не розповідай незнайомцям про свої плани на майбутнє - про найближчі поїздки, покупки, заходи.
9. Якщо незнайома людина просить про допомогу, нічого не роби без батьків, так часто роблять шахраї.
10. Зверни увагу на профіль людини, що з тобою спілкується, чи справжні в неї фото, які спільні друзі, в яких вона групах...
Нажаль, кібернасильство над дітьми - не вигадка. Тому будьте обережними та обов'язково спілкуватися з батьками, вчителями на цю тематику.
МБО "Служба порятунку дітей"

Телефони: + 38 093 063 53 43