Медична сторінка

1 травня 2021 року заклади загальної середньої освіти нашого міста розпочинають прийом заяв до 1 класу наступного навчального року. Зараз у батьків майбутніх учнів точно чимало клопоту, але не варто забувати також відвідати з дитиною сімейного лікаря та перевірити наявність обов’язкових щеплень, передбачених Календарем щеплень.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячого закладу не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв’язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Дана норма чинного законодавства покликана захистити здоров’я та життя дітей у зв’язку з ускладненою епідемічною ситуацією, а перебування дітей, які не отримали профілактичні щеплення, в організованих колективах створює ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб, що є загрозою для життя та здоров'я не лише учнів, а й членів сімей та працівників закладів освіти, тобто дитина, яка не отримала щеплення, не лише стає потенційно небезпечною для оточення, а й піддається підвищеному ризику захворіти, відвідуючи місця масового скупчення людей.

Слід зазначити, що батьки мають право відмовитись від обов’язкових щеплень дитині. Проте відсторонення такої дитини від занять не є порушенням її права на освіту, оскільки для таких дітей передбачена індивідуальна форма навчання (сімейна)